Ακαδημαϊκό

Προσωρινός Κοσμήτορας
Ονοματεπώνυμο Θέση Γνωστικό Αντικείμενο Ιατρική Ειδικότητα – Εξειδίκευση Τηλέφωνο Επικοινωνίας
(22 89-)
Ηλεκτρονική Διεύθυνση
Γιαπιντζάκης Ιωάννης Καθηγητής 4005 vrectorf@ucy.ac.cy
Αναπληρωτής Κοσμήτορας
Ονοματεπώνυμο Θέση Γνωστικό Αντικείμενο Ιατρική Ειδικότητα – Εξειδίκευση Τηλέφωνο Επικοινωνίας
(22 89-)
Ηλεκτρονική Διεύθυνση
Χατζηγεωργίου Γεώργιος Καθηγητής Νευρολογία Νευρολογία 5241 hadjigeorgiou.georgios@ucy.ac.cy

 

Διδακτικό Ερευνητικό Προσωπικό (ΔΕΠ)

 

Ονοματεπώνυμο Θέση Γνωστικό Αντικείμενο Ιατρική Ειδικότητα – Εξειδίκευση Τηλέφωνο Επικοινωνίας
(22 89-)
Ηλεκτρονική Διεύθυνση
Γιάλλουρος Παναγιώτης Καθηγητής Παιδιατρική Παιδιατρική-Παιδιατρική Πνευμονολογία 5212 yiallouros.panayiotis@ucy.ac.cy
Γκράβας Σταύρος Καθηγητής Ουρολογία Ουρολογία 5242 gravas.stavros@ucy.ac.cy
Δέλτας Κωνσταντίνος Καθηγητής Ιατρική και Μοριακή Γενετική Ιατρική και Μοριακή Γενετική 2882 deltas@ucy.ac.cy
Ζαχαρίου Ζαχαρίας Καθηγητής Παιδιατρική Χειρουργική Γενική Χειρουργική-Παιδιατρική Χειρουργική 5213 zachariou.a.zacharias@ucy.ac.cy
Πνευματικός Ιωάννης Καθηγητής Εντατική Θεραπεία Πνευμονολογία-Εντατική Θεραπεία 5238 pnevmatikos.ioannis@ucy.ac.cy
Φαρμάκης Δημήτριος Αναπληρωτής Καθηγητής Φυσιολογία Καρδιολογία-Καρδιακή Aνεπάρκεια-Καρδιο-Ογκολογία 5235 farmakis.dimitrios@ucy.ac.cy
Γιάλλουρου Αννέζα Επίκουρη Καθηγήτρια Γενική Χειρουργική Γενική Χειρουργική-Χειρουργική Μαστού 5224 yiallourou.anneza@ucy.ac.cy
Γούβας Νικόλαος Επίκουρος Καθηγητής Χειρουργική Γενική Χειρουργική-Χειρουργική Παχέος Εντέρου και Όρθου 5215 gouvas.nikolaos@ucy.ac.cy
Διετής Νικόλας Επίκουρος Καθηγητής Φαρμακολογία Φαρμακολογία-Νευροφαρμακολογία 5211 dietis.nikolas@ucy.ac.cy
Ζης Παναγιώτης Επίκουρος Καθηγητής Νευρολογία – Νευροφυσιολογία Νευρολογία-Νευροφυσιολογία 5239 zis.panagiotis@ucy.ac.cy
Κολιού Μαρία Επίκουρος Καθηγητής Παιδιατρική Παιδιατρική-Λοιμωξολογία 5288 koliou-mazeri.maria@ucy.ac.cy
Κωνσταντινίδου Αναστασία Επίκουρη Καθηγήτρια Παθολογία – Ογκολογία Παθολογία – Ογκολογία 5231 constantinidou.anastasia@ucy.ac.cy
Μπαργιώτας Παναγιώτης Επίκουρος Καθηγητής Νευρολογία Νευρολογία-Ειδικός Διαταραχών Ύπνου 5221 bargiotas.panagiotis@ucy.ac.cy
Νικολόπουλος Γεώργιος Επίκουρος Καθηγητής Επιδημιολογία – Δημόσια Υγεία Επιδημιολογία – Δημόσια Υγεία 5223 nikolopoulos.georgios@ucy.ac.cy
Αναγνωστοπούλου Πηνελόπη Λέκτορας Παιδιατρική Παιδιατρική-Παιδιατρική Πνευμονολογία 5266 anagnostopoulou.pinelopi@ucy.ac.cy
Καδόγλου Νικόλαος Λέκτορας Καρδιολογία Καρδιολογία-Καρδιακή Aπεικόνιση-Καρδιακή Aνεπάρκεια 5260 kadoglou.nikolaos@ucy.ac.cy
Παρπέρης Κωνσταντίνος Λέκτορας Εσωτερική Παθολογία Παθολογία-Ρευματολογία 5261 kparpe02@ucy.ac.cy
Χατζηττοφής Ανδρέας Λέκτορας Ψυχιατρική Ψυχιατρική 5209 chatzittofis.andreas@ucy.ac.cy

 

Επισκέπτες Ακαδημαϊκοί

 

Ονοματεπώνυμο Θέση Γνωστικό Αντικείμενο Ιατρική Ειδικότητα – Εξειδίκευση Τηλέφωνο Επικοινωνίας
(22 89-)
Ηλεκτρονική Διεύθυνση
Βαβίλης Δημήτριος Καθηγητής Μαιευτική-Γυναικολογία Μαιευτική-Γυναικολογία 5216/5281  vavilis.dimitrios@ucy.ac.cy
Ευστρατίου Ανδρούλα Καθηγήτρια Μικροβιολογία – Δημόσια Υγεία Μικροβιολογία efstratiou.androulla@ucy.ac.cy
Αρτεμιάδης Αρτέμιος Επίκουρος Καθηγητής Νευρολογία Νευρολόγος 5268 artemiadis.artemios@ucy.ac.cy
Χαράλαμπος Χαραλαμπίδης Επίκουρος Καθηγητής Ανατομία Ανατομία charalampidis.charalampos@ucy.ac.cy
Καλαμποκίνη Στεφανία Λέκτορας Νευρολογία Νευρολογία kalampokini.stefania@ucy.ac.cy
Μιτσίδης Νίκος Λέκτορας Νεφρολογία Νεφρολογία 5269 mitsides.nicos@ucy.ac.cy
Μπέλλα Ευανθία Λέκτορας Ψυχιατρική Ψυχιατρική bella.evanthia@ucy.ac.cy
Παφιτάνης Γεώργιος  Λέκτορας Ανατομία Ανατομία pafitanis.georgios@ucy.ac.cy

 

Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό

 

Ονοματεπώνυμο Γνωστικό Αντικείμενο Τηλέφωνο Επικοινωνίας
(22 89-)
Ηλεκτρονική Διεύθυνση
Γκουγκούδη Ευαγγελία Κλινικές Δεξιότητες – Χειρουργική Παίδων 5218 gkougkoudi.evangelia@ucy.ac.cy
Κορακιανίτης Ιωάννης Μικροβιολογία – Βιοπαθολογία / Κλινικές Επισκέψεις 5271 korakianitis.ioannis@ucy.ac.cy
Πίτσιος Κωνσταντίνος Φυσιολογία 5226 pitsios.constantinos@ucy.ac.cy

 

Ειδικοί Επιστήμονες- Ιατροί Νοσηλευτηρίων

Ονοματεπώνυμο Ιατρική Ειδικότητα-Εξειδίκευση
Αβρααμίδης Παναγιώτης Καρδιολογία
Αδαμίδη Τώνια Πνευμονολογία
Αθανασίου Αθανάσιος Καρδιοχειρουργική
Αθανασίου Ιωάννης Νεφρολογία
Αναγιωτός Ανδρέας Ωτορινολαρυγγολογία
Ανδρεόπουλος Δημήτριος Ακτινοθεραπευτική Ογκολογία
Αντωνιάδης Μάριος Αιματολογία
Αντωνίου Χίνη Ερατώ Πρώτων Βοηθειών/Ατυχημάτων
Αργυρίδης Σάββας Μαιευτική – Γυναικολογία
Αργυρού Μαρία Γενική Παιδιατρική
Αργυρού Σωτηρούλα Χειρουργική Παίδων
Αριστείδου Κυριάκος Παιδιατρική Ακτινολογία
Ασπρής Ανδρέας Ωτορινολαρυγγολογία
Αχιλλέως Χάρις Παιδιατρική – Evidence Based Medicine
Βασιλείου Ανδρέας Πλαστική Χειρουργική
Βενιαμίν Παρασκευή Ψυχιατρική
Γαρπόζης Δημήτριος Ορθοπεδική
Γεωργίου Γεώργιος Παθολογοανατομία
Γεωργίου Χρύσανθος Γενική Χειρουργική
Γιάλλουρος Χρυσόστομος Πλαστική Χειρουργική
Γιαννόπουλος Ιωάννης Ωτορινολαρυγγολογία
Γρανίτσας Ανδρέας Πνευμονολογία
Γρηγορίου Αναστασία Δερματολογία – Αφροδισιολογία
Δαμασκηνού Θεονίτσα Ορθοπεδική
Ευτυχίου Χρίστος Καρδιολογία
Ζέα Ροχάν Καρολίνα Κέντρα Υγείας – Πρωτοβάθμια περίθαλψη
Ζωδιάτης Κωνσταντίνος Ορθοπεδική
Ηλία Αβραάμ Παιδιατρική – Παιδονεφρολογία
Θεοφάνους Θεοφάνης Νεφρολογία
Θεοφίλου Λήδα Παιδιατρική Νεογνολογία
Θρασυβούλου Χρίστος Γενική Χειρουργική
Ιακώβου Αιμιλία Ωτορινολαρυγγολογία
Ιμπραχίμ Ζιάτ Μιλάτ Ουρολογία
Ιωαννίδης Μάριος Καρδιολογία
Ιωάννου Αντρέας Παθολογία
Ιωάννου Ελένη Κέντρα Υγείας – Πρωτοβάθμια περίθαλψη
Ιωάννου Ιωάννης Παιδιατρική – Νευρολογία
Ιωάννου Χριστιάνα Νευροφυσιολογία
Ιωνά Αννίτα Αναισθησιολογία
Καλαβάς Αλέξης Κέντρα Υγείας – Πρωτοβάθμια περίθαλψη
Καρά Παναγιώτα Παθολογοανατομία
Καραντάς Ιωάννης Πρώτες Βοήθειες/Ατυχήματα
Καραολίδης Θεοχάρης Ουρολογία
Κατσάβρα Παπανικολάου Ελένη Παθολογία
Κληρίδου Μάρω Παθολογία
Κόκκινος Χρυσόστομος Καρδιοχειρουργική
Κουδουνάς Ανδρέας Ψυχιατρική
Κουλιάτσης Γεώργιος Εντατική Θεραπεία
Κουτσόφτας Κυριάκος Δερματολογία
Κρύφτη Μαρία Πνευμονολογία
Κυριακίδου Ολυμπία Αναισθησιολογία
Κωνσταντινίδη Παναουρή Στάλω Αναισθησιολογία
Κωνσταντίνου Ιφιγένεια Παθολογική Ογκολογία
Κωνσταντίνου Κώστας Παθολογία
Κωνσταντίνου-Λεμέσιου Ελένη Αιματολογία
Λάμπρου Μωυσής- Άκης Νευροχειρουργική
Λάμπρου Νικόλαος Γενική Χειρουργική
Λέπουρα Ναυσικά Μαιευτική – Γυναικολογία
Λοϊζίδου Μαρία Ψυχιατρική
Λουκαΐδου Παντελίτσα Αναισθησιολογία
Μαλιαμάνης Δημήτριος Αναισθησιολογία
Μάρκου Μαρκέλλα Παιδιατρική Μικροβιολογία
Ματθαίου Χριστιανα Παθολογική Ογκολογία
Μηναίδου Αιμιλία Παθολογοανατομία
Μηνάς Χρίστος Χειρουργική Παίδων
Μήτσης Ανδρέας Καρδιολογία
Μινούσης Μιχαήλ Γενική Παιδιατρική
Μιχαήλ Μαρία Αιματολογία
Μιχαήλ Μιχαλάκης Χειρουργική Παίδων
Μιχαήλ Μιχάλης Αιματολογία
Μιχαήλ Φάνος Πλαστική Χειρουργική
Μοιρογιώργος Δημήτριος Γυναικολογία – Μαιευτική
Μπαρτσώτα Μαργαρίτα Παιδιατρική – Καρδιολογία
Μπέκος Χρήστος Αγγειοχειρουργική
Μπραίμη Μαργαρίτα Αιματολογία
Μυριανθεύς Μιχαήλ Καρδιολογία
Νικολάου Νικόλαος Ουρολογία
Νικολάου Στέλλα Παιδιατρική – Ενδοκρινολογία
Ντρούε Ζαχαρίας Πρώτες Βοήθειες/Ατυχήματα
Ορθόδοξος Ορθοδόξου Ιατροδικαστική
Παπαγεωργίου Δημήτριος Οφθαλμολογία
Παπαδούρη Θάλεια Παιδιατρική – Νεογνολογία
Παπαμιχαήλ Ελένη Παιδιατρική – Νεογνολογία
Παπαπέτρου Νάντια Οφθαλμολογία
Παπαστυλιανού Άντρη Εντατική Θεραπεία
Παπέττα Αγγελική Ιατροδικαστική
Πάρπας Γιώργος Παθολογία
Πασχάλης Ανδρέας Καρδιοχειρουργική
Πάτσαλου Μαρία Καρδιολογία
Παυλά Κατερίνα Ψυχιατρική
Πιερή Μαρία Γενική Παιδιατρική
Πλαστήρας Παναγιώτης Χριστοφίδης Μαιευτική – Γυναικολογία
Πολυκάρπου Έλενα Παιδιατρική Νεογνολογία
Πούλλου Χριστιάνα Παθολογοανατομία
Προυντζόπουλος Γεώργιος Πρώτες Βοήθειες/Ατυχήματα
Ρωτός Χρίστης Καρδιολογία
Σαββίδου Έλενα Γενική Παιδιατρική
Σαμαρτζής Λάμπρος Ψυχιατρική
Σέργης Ανδρέας Παιδιατρική – Εντατικολογία
Σκουτέλλας Βάσος Ρευματολογία
Σουτόπουλος Αντώνιος Κέντρα Υγείας – Πρωτοβάθμια περίθαλψη
Σπαστρής Πέτρος Ορθοπεδική
Συμεωνίδου Χλόη Ακτινολογία
Ταντελές Γεώργιος Παιδιατρική – Κλινική Γενετική
Τοπαλίδης Αλέξανδρος Οφθαλμολογία
Τουμασή Ελπίδα Παθολογία-Νεφρολογία
Τσιτσκάρη Θεοδώρα Αιματολογία
Τσουλλή Προκοπία Κέντρα Υγείας – Πρωτοβάθμια περίθαλψη
Φιλιού Ευφροσύνη Πνευμονολογία
Φραγκόπουλος Φραγκίσκος Πνευμονολογία
Φωτόπουλος Δήμος Ψυχιατρική
Χαραλαμπίδης Χαράλαμπος Ορθοπεδική
Χαραλάμπους Μυροφόρα Γενική Παιδιατρική
Χαραλάμπους Νικόλας Ιατροδικαστική
Χατζηκώστας Αντρέας Κέντρα Υγείας – Πρωτοβάθμια Περίθαλψη
Χατζηλουκά Γεωργίνα Οφθαλμολογία
Χατζηχάννας Λίνος Παθολογία
Χριστοδούλου Κατερίνα Νευροφυσιολογία
Χρίστου Σωτήρουλα Κέντρα Υγείας – Πρωτοβάθμια περίθαλψη
Χριστοφίδης Αγαθοκλής Μαιευτική – Γυναικολογία
Χριστοφίδης Θαλής Γενική Χειρουργική
Ψαρέλης Σάββας Ρευματολογία
X